Odkurzacze przemysłowe i instalacje centralnego odkurzania

Masz pytanie? Zadzwoń!

+48 61 66 20 777

Zapraszamy w godz.

08:00 - 16:00

Napisz do nas

biuro@wirexim.pl

Odkurzacz z filtrem wodnym w strefie Atex

Wybierając odkurzacz do strefy Atex, należy dokładnie rozważyć wszystkie czynniki panujące w strefie zagrożonej wybuchem, a urządzenie musi spełniać szereg wymaganych norm. Jak w takiej sytuacji sprawdzi się odkurzacz z filtrem wodnym?

Odkurzacz wodny czy odkurzacz z filtrem wodnym?

Chociaż w internecie często możemy spotkać się z potocznym nazewnictwem typu „odkurzacze wodne”, „odkurzacze do wody” – musimy wyraźnie zaznaczyć – że są to dwa odmienne urządzenia. Odkurzacz z filtrem wodnym, jak sama nazwa wskazuje – nie zbiera płynów, tylko używa wody (lub innej cieczy jak olej) do filtracji w procesie czyszczenia. Ponad to, odkurzacze z filtrem wodnym charakteryzują się nietypową konstrukcją, dzięki czemu bardzo dobrze sprawdzają się w wielu rodzajach przemysłu, gdzie koniecznością staje się zachowanie bezpieczeństwa.
Przypomnijmy, że każdy odkurzacz przemysłowy, który opuszcza linię montażową – musi zostać poddany rygorystycznym testom i kontrolom, nim możliwe stanie się jego dopuszczenie do pracy w środowisku zagrożonym wybuchem. Urządzenia te wykonane są tak, aby pracować zgodnie z obowiązującą Dyrektywą ATEX 2014/34/UE. Maszyny WIRVAC od WIREXIM zależnie od modelu – mogą bez przeszkód pracować w instalacjach centralnych oraz w miejscach zagrożonych wybuchem pyłu lub gazu. Cechują się również zdolnością do pracy z materiałami sklasyfikowanymi w ramach poszczególnych grup wybuchowości.

Odkurzacz przemysłowy do stref ATEX Z22

Opracowany przez inżynierów WIRVAC odkurzacz z filtrem wodnym W2 INERT, to odpowiedź na potrzeby klientów zgłaszających zapotrzebowanie na profesjonalny odkurzacz przemysłowy do stref ATEX Z22.
Konstrukcja W2 Inert pozwala na zastosowanie urządzenia wyłącznie przy odkurzaniu pyłów oraz zanieczyszczeń stałych. Maszynę wyposażono w nowoczesne rozwiązania zabezpieczające, dzięki którym zdolna jest pracować w strefach wybuchowych Ex – przede wszystkim, W2 INERT zaprojektowano aby zdolny był zbierać i natychmiast zobojętniać pyły wybuchowe w roztworach cieczy. Dzięki odpowiedniej konstrukcji, odkurzacz dokonuje natychmiastowej inertyzacji zasysanego materiału z wykorzystaniem wody lub oleju.

Filtracja w W2 INERT odbywa się na trzech poziomach:
– na pierwszym, działa filtr PPL, który zanurzony jest w cieczy zobojętniającej,
– następnie trójwarstwowy filtr tekstylny zatrzymuje mgłę olejową,
– na trzecim poziome, zostają wychwycone drobiny pyłów resztkowych, dzięki zastosowaniu filtru poliestrowego.

Dzięki temu, Wirvac W2 INERT idealnie nadaje się do pracy w miejscach, gdzie wymagany jest najwyższy poziom bezpieczeństwa – między innymi w przemyśle chemicznym, farmaceutycznym, budowlanym, tworzyw sztucznych, tekstylnym i w wielu innych.
Niewątpliwymi zaletami WIRVAC W2 INERT – poza gotowością do pracy w strefach zagrożonych wybuchem – są również; system otrząsania filtra, wysoka kompatybilność z szeroką gamą węży i akcesoriów – w tym z separatorem SEP oraz wysoce odporny na uszkodzenia zbiornik, wykonany ze stali nierdzewnej.
Na specjalne zamówienie, możliwe jest również wykonanie komory filtra ze stali nierdzewnej, montaż separatora SEP.EX-001 oraz wyposażenie W2 INERT w filtr klasy H Hepa.
Konstrukcja WIRVAC W2 INERT pozwala również na stosowanie innych cieczy, np. specjalnego oleju. Po więcej informacji i w razie pytań, tradycyjnie zapraszamy Państwa do kontaktu z naszą firmą.