Odkurzacze przemysłowe i instalacje centralnego odkurzania

Masz pytanie? Zadzwoń!

+48 61 66 20 777

Zapraszamy w godz.

08:00 - 16:00

Napisz do nas

biuro@wirexim.pl

Jesienne porządki – jak skutecznie pozbyć się odpadów?

Jesień jest jedną z najtrudniejszych pór roku, ponieważ musimy zmierzyć się nie tylko z obniżonym samopoczuciem i sennością, ale również z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Wichury rozsypujące wszędzie liście i nieczystości to nie lada problem. Jak sobie z tym poradzić?

Dmuchawa do liści jest nieefektywna.

Sytuacji nie ułatwia fakt, że niektóre ze znanych i popularnych dotąd metod sprzątania nie tylko są wysoce zawodne i nieefektywne, ale co gorsza – również zakazane. Na wielu obszarach Polski od 2020 roku sukcesywnie wprowadzano zakaz używania zarówno spalinowych jak i elektrycznych dmuchaw do liści, aby skutecznie wyeliminować zagrożenia, jakie niesie ze sobą wtórna emisja pyłów do powietrza. Co ważne, zakaz ten obejmuje tereny podlegające miastu, jak również spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe oraz podmioty prywatne (i osoby fizyczne). W praktyce więc – dotyczy większości mieszkańców miast.
Decydując się zatem na użycie dmuchawy, nie tylko narażamy otoczenie na problemy zdrowotne, ale również łamiemy prawo. Czy dbanie o porządek warte jest otrzymania mandatu? Zdecydowanie nie, zwłaszcza, że stosowanie dmuchawy jest wysoce nieefektywne. Jak sama nazwa wskazuje, wydmuchuje ona jedynie niechciany odpad we wskazane miejsce, nie rozwiązując problemu jego istnienia, liście nadal należy zebrać i uporządkować. Zwyczajne grabie, szufle i miotły nie będą z kolei wygodne w użyciu, a na dużym terenie, tego rodzaju praca manualna szybko zmęczy osobę odpowiedzialną za porządki. Dlatego optymalnym rozwiązaniem staje się profesjonalny odkurzacz do liści.

A może profesjonalny odkurzacz do liści na jesień?

W przeciwieństwie do dmuchawy do liści, odkurzacze nie są zakazane i można je bez przeszkód używać na terenie miasta, czy chociażby we własnym ogrodzie. Co ważne – dopuszczalne są zarówno modele elektryczne, jak i spalinowe, ponieważ odkurzacze zasysając pyły i nieczystości przyczyniają się do wzrostu jakości powietrza, co jest szczególnie ważne w tętniącym życiem miastach.
Przykładem sztandarowego urządzenia, które pomaga w utrzymaniu czystości jest oczywiście MOTORVAC, profesjonalny odkurzacz do liści (występujący w dwóch wersjach – z trakcją, oraz bez) wyposażony w worek o pojemności 400 litrów, a także w rozdrabniacz, który zmniejszy objętościowo zebrane liście. Pracując z MOTORVAC zwiększamy zatem obszar naszego działania aż do 3100 m²/h, bez potrzeby ciągłego opróżniania worka z zebranych liści. Niewątpliwą zaletą MOTORVAC jest również to, że urządzenie będzie skutecznie pracować na każdej powierzchni, niezależnie od tego czy jest to twardy chodnik, ulica czy teren podmokły, jak przydomowy ogród. Zasilany wydajnym silnikiem benzynowym HONDY o mocy 9KM i wyposażony w wysokiej jakości regulowaną ssawę o średnicy 780 mm – odkurzacz bez problemu zbierze liście z trawnika, i dotrze do wszystkich trudno dostępnych miejsc, jak krawężniki czy przestrzeń pod murem i płotami.

Uniwersalny odkurzacz do liści… i nie tylko!

MOTORVAC może pracować na powierzchniach o kącie nachylenia do 3% a dzięki pompowanym kołom i ergonomicznemu drążkowi – jego prowadzenie nie sprawi operatorowi nawet najmniejszego problemu, niezależnie od tego czy odpad zbierany jest na ulicy w centrum miasta, w parku, ogrodzie, terenie zielonym czy na prywatnej posesji.

Urządzenie w akcji możesz zobaczyć również na naszym kanale YouTube!