Odkurzacze przemysłowe i instalacje centralnego odkurzania

Masz pytanie? Zadzwoń!

+48 61 66 20 777

Zapraszamy w godz.

08:00 - 16:00

Napisz do nas

biuro@wirexim.pl

Profesjonalny odkurzacz przemysłowy – wynajem czy kupno?

Prowadzenie biznesu wiąże się z podejmowaniem właściwych decyzji, a jedną z nich może stać się podjęcie decyzji o zakupie odpowiedniego odkurzacza przemysłowego. Wybór urządzeń jest duży, a my nie do końca orientujemy się we wszystkich aspektach technicznych. Co zrobić?

Zakup profesjonalnych odkurzaczy

Zakup odkurzacza przemysłowego niesie za sobą szereg korzyści wynikających z jego stosowania, trzeba jednak pamiętać aby owe urządzenie w odpowiedni sposób dobrać – tak, aby należycie spełniało swoje zadanie. Jeden odkurzacz będzie nadawał się lepiej do pracy w przemyśle ciężkim, a inny chociażby w słodowni. A może twoje przedsiębiorstwo wymaga czegoś więcej i potrzebujesz całego systemu odpylającego, aby zapewnić sobie i pracownikom odpowiednie warunki do codziennej pracy?
Niewątpliwie dokładne określenie profilu działalności będzie pierwszym krokiem do poznania Twoich potrzeb. Pamiętaj, że odkurzacz świetnie sprawdzający się na budowie, który idealnie sprawdza się w zasysaniu pyłu, cementu, metalowych drobin czy piasku jak Sibilia S10, nie stanie się z automatu rozwiązaniem idealnym w przedsiębiorstwach innego rodzaju. Dlaczego? Jest to urządzenie o ogromnej wydajności przystosowane do usuwania bardzo dużych ilości odpadów i stałej pracy. Może się okazać, że tak zaawansowany odkurzacz zwyczajnie nie będzie potrzebny w Twojej sferze zawodowej, a lepszym wyborem okaże się bardziej kompaktowe urządzenie.
Przy wyborze odkurzacza należy również zwrócić uwagę, czy będzie to odkurzacz przeznaczony do zasysania cieczy, jak oleje i chłodziwa. Jeżeli tak, ważnym jest aby dawał możliwość oddziału zbieranych płynów od wiórów – dzięki czemu bez problemu odzyskasz część wykorzystanego produktu.
Równie ważnym aspektem jest rozeznanie, czy szukane przez nas urządzenie pracować będzie w strefie zagrożonej wybuchem. Wtedy koniecznym będzie zastosowanie certyfikowanego odkurzacza przystosowanego do pracy w strefie ATEX, a jeżeli strefa posiada instalację sprężonego powietrza – warto dobrać odkurzacz pneumatyczny, który zasilany jest sprężonym powietrzem.

Wynajem odkurzaczy przemysłowych

Wróćmy jednak do punktu, w którym okazuje się, że w Twojej działalności odkurzacz potrzebny jest jedynie sporadycznie, np. do przeprowadzenia porządków w trakcie remontu, lub do wykonania określonych prac w zaplanowanym, kalendarzowym terminie. Wtedy optymalnym rozwiązaniem okaże się wynajem urządzenia.
Cały proces zajmuje od kilku do kilkudziesięciu minut. Podobnie jak w przypadku sprzedaży istotne staje się określenie rodzaju potrzebnego odkurzacza, za pomocą wypełnionego formularza internetowego lub dzięki rozmowie z konsultantem.
Następnie usługa zostaje wyceniona, wyznaczony zostaje również termin wypożyczenia urządzenia – które dostarczone zostaje do Klienta poprzez firmę kurierską. Wirexim oferuje swoje usługi dla wszystkich podmiotów na terenie całej Polski i dysponuje wieloma rodzajami urządzeń. W ofercie znajdują się zarówno specjalistyczne odkurzacze przeznaczone do najczęstszych potrzeb Klienta, jak również wyjątkowe jednostki do zadań specjalnych. Odkurzacze te mogą obsłużyć duże inwestycje (gdzie problemem często okazuje się dostępność nowoczesnego parku maszynowego), a także świetnie sprawdzają się w mniejszych przedsiębiorstwach.

Podsumowując, wynajem bądź zakup zależny jest od indywidualnej potrzeby Klienta. Jeżeli wymagane jest urządzenie na długie lata, do ciągłej eksploatacji – lepszym rozwiązaniem będzie zakup. W przeciwnym wypadku, warto rozważyć wynajem, który pozwoli również przetestować urządzenie i podjąć decyzję o jego ewentualnym zakupie.