Odkurzacze przemysłowe i instalacje centralnego odkurzania

Masz pytanie? Zadzwoń!

+48 61 66 20 777

Zapraszamy w godz.

08:00 - 16:00

Napisz do nas

biuro@wirexim.pl

szorowarki

Maszynowe czyszczenie podłóg

Utrzymanie czystości w zakładach produkcyjnych oraz w obiektach użyteczności publicznej, jak magazyny, szpitale czy sale restauracyjne o dużej powierzchni – nie należy do najprostszych zadań. Z racji swojej wielkości oraz panujących tam warunków, podłogi w tych obiektach są nieustannie narażone na zabrudzenia rujnujące estetykę pomieszczeń w których przebywają klienci, a dodatkowo wpływają na samopoczucie pracowników i w niektórych przypadkach mogą powodować zagrożenie.

Szorowarki podłogowe, warto?

Gdy zarządzamy naprawdę dużą powierzchnią, która wymaga nieustannego czyszczenia – najkorzystniejszym rozwiązaniem stanie się profesjonalny automat szorująco-zbierający, potocznie zwany często szorowarką. Od zwykłej szorowarki odróżnia go jednak fakt, że posiada on wygodny fotel operatora i zasilany jest bateryjnie – dzięki czemu możliwe jest samodzielne wykonanie pracy czyszczących na dużej powierzchni, a co najważniejsze – można to zrobić przy niewielkim wysiłku.
Mycie maszynowe posadzek łączy w sobie przede wszystkim mycie oraz szorowanie, co praktycznie od razu daje zadowalający dla oczu efekt. Co ważne – zabrudzenia czy zarazki są bardzo skutecznie zmywane z czyszczonej powierzchni, dzięki temu, że brudna woda zostaje zaabsorbowana przez urządzenie i w porównaniu z myciem ręcznym czy przy pomocy mopa – nie zbiera się na ich powierzchni żadnej tkaniny. W związku z tym, podłoga nie zostaje ponownie zabrudzona. Co ważne, wzrasta również wydajność czyszczenia. Maszyna zapewnia większy nacisk na czyszczoną nawierzchnię, dokładnie ją również szorując. Zainstalowane w urządzeniu systemy dozowania detergentów pozwalają na równomierne rozprowadzanie środków czyszczących – co skutecznie obniża koszty czyszczenia. Warto również zauważyć, że w zależności od rodzaju podłóg – nie w przypadku każdej, ręczne czyszczenie stanie się skuteczne. W zależności od struktury, mogą one np. sprzyjać wchłanianiu brudu, a nawet pozostałości po czyszczeniu. Również i w tym przypadku, automat podłogowy rozwiązuje problem, ponieważ używane w nich szczotki szorujące docierają głęboko w strukturę podłogi. W rezultacie otrzymujemy sposób czyszczenia, który nie tylko jest skuteczny i szybki – ale w perspektywie długoterminowej, również i tańszy.

Profesjonalny automat szorująco-zbierający Wirexim

Wśród najlepszych dostępnych na rynku urządzeń szorujących do podłóg, wyróżnić można modele Fiorentini ET 75 R oraz jego wariant, ECOSMILE 75. Są to profesjonalne automaty szorująco-zbierające z fotelem operatora i zasilaniem bateryjnym, które w skuteczny sposób doprowadzą do błysku każdy rodzaj nawierzchni.
Szorowarka Fiorentini ET75R zaprojektowana została do czyszczenia powierzchni o kącie nachylenia do 7%. Idealnie sprawdza się zatem do czyszczenia powierzchni w supermarketach, magazynach czy w obiektach przemysłowych – ale urządzenie z pewnością doceni również każdy, komu zależy na profesjonalnym wyczyszczeniu podłogi w swoim obiekcie. Automat ET75R został wyposażony standardowo w dwie nylonowe szczotki o średnicy 380 mm oraz w gumową wycieraczkę o szerokości 980 mm z urządzeniem zasysającym brudną wodę. Całkowity zasięg czyszczenia wynosi 750 mm. Nad odpowiednią długością prowadzenia prac czuwa wydajne zasilanie bateryjne, pozwalające na autonomiczną pracę do 4 godzin. Użytkownicy z pewnością docenią również przejrzyście zaprojektowany panel kontrolny, wpływający na łatwą kontrolę pracy urządzenia.