Odkurzacze przemysłowe i instalacje centralnego odkurzania

Masz pytanie? Zadzwoń!

+48 61 66 20 777

Zapraszamy w godz.

08:00 - 16:00

Napisz do nas

biuro@wirexim.pl

Sibilia S30

Odkurzacz centralny / ładowarka próżniowa

Duże jednostki ssące Sibilia S30 mogą pracować jako ładowarki próżniowe i zostać umieszczone na samochodach ciężarowych lub w wersjach mobilnych zamontowane na wózkach jezdnych, platformach lub przyczepach samochodowych.

Poniższe rozwiązania, a także inne, jak np. samorozładowujące się zbiorniki (kontenery, preseparatory) – powodują, iż gama możliwości zastosowań urządzeń Sibilia z serii S jest praktycznie nieograniczona.

Odkurzacz przemysłowy S30 D ze zbiornikiem z filtrami

Przykłady zastosowań jednostek S30

Przykład instalacji jednostki ssącej na samochodzie ciężarowym

Instalacja centralnego odkurzania obsługiwana przez agregat ssąco-filtrujący S40D, który zabudowany jest  na samochodzie ciężarowym marki Iveco.

Odkurzacz przemysłowy Sibilia S40/D

Jednostka ssąca S40D

Wersja centralna (bez głównego filtra) Odkurzacz z pompą rotacyjną
Przepływ powietrza = 6.000 m /h. Podciśnienie = 9.000 DaPa z systemem chłodzonym powietrzem.

Silnik Turbo-Diesel, sześć cylindrów, 200 HP (152 kW), Model V olvo Penta, chłodzony wodą.
Instalacja baterii elektrycznej 140A/h – 12 V olt.

Sprzęt elektryczny w obudowie z system wskaźników IP. 55. zawierającym: licznik roboczogodzin, wskaźnik podciśnienia, wskaźnik prądu (A), czujnik poziomu oleju, czujnik poziomu paliwa, światło ostrzegawcze do zewnętrznych i wewnętrznych wskaźników.

Urządzenie bezpieczeństwa dla pompy i silnika informuje o: maksymalnej temperaturze wydmuchiwanego powietrza, maksymalnej temperaturze oleju w silniku, niskim poziomie oleju. W razie anomali automatycznie włącza się STOP.
Główny panel: stacyjka, przycisk akceleratora, przycisk pracy silnika na niskich obrotach i przycisk stop. 180 litrowy zbiornik paliwa. Tłumik z zewnętrznym wydechem (opcjonalny katalizator). Kardridż filtru bezpieczeństwa (powierzchnia filtrująca = 190.000 cm2), klasa M. Całkowita powierzchnia filtrująca (łącznie z głównym filtrem zbiornika) = 490.000 cm2.

Stalowa rama i dźwiękoszczelna obudowa z dużym drzwiami umożliwiającymi łatwą konserwację. Zawór bezpieczeństwa, wlot ssący przystosowany do elastycznych węży DN. 150 / 200 mm łączonych za pomocą złączek.

Jednostka wyposażona jest w haki, umożliwiające przenoszenie jej za pomocą dźwigu. WYMIARY: długość 2500 mm, szerokość 2250 mm, wysokość 2300 mm. waga = 3.500 KG

Zbiornik z filtrami

Zbiornik wykonany jest ze stali węglowej, odporny na zasysanie, objętość = 8 m3 (dla ciężarówek 3 osiowych).

Pojemność użyteczna = około 6 m3.
Zewnętrzne wzmocnienia struktury zbiornika, w celu zwiększenia mocy zasysania Wzmocnienia ramy wykonane z prętów stalowych służą do instalacji jednostki ssącej (odkurzacz + zbiornik) na ciężarówce/przyczepie. Wymagana jest ciężarówka 3 osiowa o minimalnej długości 6,5 m.

Panel sterowania
Główny panel

Wejście zanieczyszczeń następuje przez żeńską kulistą złączkę (dla węży ssących Ø100/120/150) umieszczoną na dnie zbiornika. Wewnętrzny deflektor do spuszczania zassanego materiału.
Pompa hydrauliczna połączona z głównym pomocniczym silnikiem i hydrauliczny układ do przechylania zbiornika i otwierania tylnych drzwi. Opróżnianie nagromadzonego materiału odbywa się przez tylnie drzwi. Przechylanie zbiornika odbywa się dzięki 2 hydraulicznym tłokom, które podnoszą zbiornik do pozycji wypróżniania. Tylnie drzwi otwierane są również za pomocą hydraulicznych tłoków. Kontener przechyla się do optymalnego konta.

Dwa automatyczne zamknięcia umieszczone są na tylnej klapie, aby uniemożliwić jej otwarcie w trakcie transportu.
Czujnik poziomu, aby wyłączyć ssanie, kiedy zbiornik jest pełen.

Zbiornik
Zbiornik na samochód

Główna kieszeń filtra wykonana z poliestru, umieszczona wewnątrz zbiornika, powierzchnia = 300.000 cm2, z automatycznym otrząsaczem do czyszczenia filtra. Otrząsacz uruchamia się zdalnie za pomocą odpowiedniego guzika, albo automatycznie za każdym razem, kiedy jednostka ssąca jest wyłączana. Zanieczyszczenia z filtra gromadzone są specjalnej komorze o pojemności 700 litrów oddzielnie od głównego zbiornika. Komora opróżnia jest automatycznie, za każdym razem, kiedy zbiornik jest przechylany.

Drabina i dodatkowa platforma do łatwego dostępu w razie konserwacji. Boczne krawędzie na umieszczenia węża, narzędzi i akcesoriów.
Migający wskaźnik na górze zbiornika.
Panel sterowania z kablem do przechylania zbiornika i otwierania tylnych drzwi. Kolor standardowy: RAL 5015, farba epoksydowa.

Wymiary: średnica 1.800 mm, długość. 4.000 mm (łącznie z filtrem).

Urządzenia opcjonalne dla zbiornika

Wewnętrzna gumowa osłona przeciwko ostrym i ścieralnymi odpadami takim jak klinkier, kamienie i hałasowi.

Dmuchawa składająca się z:

3 hydrauliczne zawory do odwracania przepływu pompy, umieszczone wewnątrz jednostki ssącej, obwód hydrauliczny, rury dmuchawy, zawór rotacyjny z hydraulicznym silnikiem. Pozwala to transportować materiały (takie jak cement) na wysokość do 40 m.

Dmuchawa dostępna jest również z systemem Venturi.

Detektor poziomu cieczy zatrzymujący pracę jednostki ssącej, kiedy osiągnięty zostanie maksymalny poziom wypełnienia zbiornika. Maksymalny poziom znajduje się pod głównym filtrem. Maksymalna objętość płynu to 3 m3. Działa jako dodatek do detektora poziomu zanieczyszczeń.

Dwa zawory zmniejszające ciśnienie EVN 480 do ochrony przed wybuchem. Jeden zawór umieszczony jest na zbiorniku, drugi w przedziale filtra. Struktura zbiornika jest wzmocniona, aby wytrzymać zbyt duże ciśnienie. W razie eksplozji zawór otwiera się całkowicie w czasie 0,23 sekundy. Ciśnienie wygenerowane przez wybuch jest ograniczone do 0,5 bar przez zawór. Pochłaniacz płomieni chroni operatora i otoczenie maszyny przed płomieniami. Bezpieczny dystans dla operatora to 2 m.

Pneumatyczny system czyszczenia filtra (przeciwieństwo systemu pulsacyjnego)
Jako dodatek do mechanicznego otrząsacza filtra. Składa się z:

Pneumatyczny zawór motylkowy.
Kompresor powietrza umieszczony wewnątrz jednostki ssącej do kontroli zaworu czyszczenia. Zbiornik ze sprężonym powietrzem.

Większy zbiornik o pojemności 12m3. Pojemność użyteczna = około. 10 m3 Zbiornik musi być umieszczony na ciężarówce 4 osiowej.

Platforma

Demontowana platforma

Platforma może być załadowana i przymocowana do głównej struktury (podwozia) na ciężarówkach 3 lub 4 osiowych, albo przyczepie. Pojazdy muszą być przystosowane do ładunku i transportu kontenerów o długości 7 m. Takie rozwiązanie umożliwia klientowi dużą swobodę w wyborze środka transportu jednostki ssącej, która może być umieszczona na jego własnym pojeździe (nowym, albo używanym). Każda ciężarówka, może zostać przystosowana do transportu platformy. Ważna jest jednak, aby przyspawać wsporniki i haki trzymające jednostkę ssącą z podwoziem ciężarówki.

Wymagania techniczne dla ciężarówki na przykładzie Iveco Eurotrakker N380
Cały system

Sprawdź inne urządzenia z tej kategorii