Odkurzacze przemysłowe i instalacje centralnego odkurzania

Masz pytanie? Zadzwoń!

+48 61 66 20 777

Zapraszamy w godz.

08:00 - 16:00

Napisz do nas

biuro@wirexim.pl

WIRVAC FUMEBUSTER

Zastosowanie odciągu dymu FUMEBUSTER

Warsztat mechaniczny zawsze pozostaje w centrum naszej uwagi. Projektujemy rozwiązania oparte na podciśnieniu, które poprawiają jakość powietrza oraz warunki pracy w obszarach mechanicznej obróbki materiałów. Podczas procesów obróbki powierzchni metalowych, wytwarzane są ciągle dymy i drobny pył (z mikrocząstkami unoszącymi się w powietrzu o średnicy mniejszej niż 0,1 µm), które w przypadku wdychania mogą powodować poważne konsekwencje dla zdrowia pracowników. Dlatego działalność spawalnicza musi być wykonywana ze szczególną uwagą dla warunków pracy spawacza.

Spawanie to połączenie dwóch elementów metalowych poprzez zastosowanie lokalnego źródła ciepła emitowanego przez palnik spawalniczy. W trakcie tego procesu uwalniane są gazy, opary i pary szkodliwe dla zdrowia.

Gazy, opary, zapachy lub dymy powinny być usuwane jak najbliżej miejsca, w którym są wytwarzane. Wartości dopuszczalnych stężeń narażenia zawodowego określają średnie stężenie substancji szkodliwych, które nigdy nie powinny być przekroczone w strefie oddechowej pracownika. Te wartości są oparte na danych naukowych dostarczonych przez Ministerstwo Zdrowia. Ich celem jest ograniczenie obecności pyłu i mikrocząstek w środowisku pracy. Wartości dopuszczalnych stężeń narażenia zawodowego są kluczowym celem, a będą podejmowane działania w celu obniżenia ich do jak najniższych wartości.

Fumebuster odciąg dymu

Asortyment odciągów dymów WIRVAC FUMEBUSTER, dedykowanych dla zastosowań spawalniczych, oferuje szereg skutecznych narzędzi, które zapobiegają rozprzestrzenianiu się toksycznych dymów w środowisku pracy i inhalowaniu ich przez operatorów. Jak to się dzieje? Poprzez odsysanie dymów i pyłów uwalnianych przez procesy bezpośrednio z źródła i oczyszczanie ich z substancji chemicznych i szkodliwych.

Wszystkie nasze urządzenia do odciągania dymów wyposażone są w samonośny ramie do ekstrakcji, odpowiedni do lokalnego odsysania. Mają kompaktowe wymiary, aby można je było łatwo i szybko przenosić między różnymi stanowiskami pracy. Są one niezbędnymi narzędziami dla utrzymania jakości powietrza w zakładach lakierniczych, warsztatach mechanicznych, stoczniach i firmach produkcyjnych.

Odciąg dymu FUMEBUSTER – podstawowe informacje

Zastosowanie:

  • Zbieranie dymów, gazów, oparów i par które powstają podczas procesów obróbki metali np. spawanie.

Dzięki zastosowaniu wytrzymałej konstrukcji ramowej osadzonej na skrętnych kołach FUMEBUSTER H oraz FUMEBUSTER AC są jednostkami w pełni mobilnymi.
Wszystkie elementy konstrukcyjne jak i obudowa jednostki zostały wykonane ze stali która została zabezpieczona lakierniczo.
Zadaniem odciągu dymów jest odpowiednia filtracja powietrza z zanieczyszczeń i szkodliwych substancji. WIRVAC FUMEBUSTER został wyposażony w czterostopniowy system flitów:

  • 1 stopień filtracji – metalowy filtr którego zadaniem jest zatrzymania iskier
  • 2 stopień filtracji – filtr ognioodporny
  • 3 stopień filtracji – filtr główny F8 o powierzchni 16m2 zatrzymujący wszystkie zanieczyszczenia
  • 4 stopień filtracji – 12kg węgla aktywnego odpowiedzialnego za filtrowanie powietrza z powstałych gazów.

Samonośne specjalistyczne ramię odciągowe z łatwą i intuicyjną regulacją. Maksymalna odległość pracy ramienia wynosi 3m, dzięki mechanizmowi obrotowemu ma możliwość ustawienia w dowolnym kierunku.

Podstawowe parametry techniczne urządzenia

FUMEBUSTER H;FUMEBUSTER AC
Zasilanie
Moc [kW]1,11,5
Napiecie [V | Hz]400 | 50
Wydajność
Przepływ powietrza [m3/h]1300
Filtracja
Pierwszy stopień filtracjiMetalowy filtr anty iskrowy
Drugi stopień filtracjiFiltr wstępny G4 ognioodporny
Trzeci stopień filtracjiFiltr główny F7 o powierzchni 9m2Filtr główny F8 o powierzchni 16m2
Czwarty stopień filtracjiHEPA H13 25m2Węgiel aktywny 25kg
Średnica wlotu [mm]150
Wymiary [cm]65 x 75 x 113h65 x 75 x 129h
Waga [kg]123131

Chciałbyś dowiedzieć się więcej o odciągach dymów WIRVAC FUMEBUSTER?

Nie wiesz które urządzenie będzie dla ciebie najlepsze?

Nasi doradcy chętnie pomogą dobrać najlepsze rozwiązanie dla twojego warsztatu!
Nie czekaj napisz do nas na biuro@wirexim.pl
lub zadzwoń 61 66 20 777.