Odkurzacze przemysłowe i instalacje centralnego odkurzania

Masz pytanie? Zadzwoń!

+48 61 66 20 777

Zapraszamy w godz.

08:00 - 16:00

Napisz do nas

biuro@wirexim.pl

WIRVAC WV

Odkurzacz mobilny na samochodzie

Firmy usługowe oraz usługowo remontowe stają przed coraz to bardziej wymagającymi zadaniami. Specyfika przeprowadzanych prac nie zawsze pozwala na zastosowanie dużych jednostek ssących z pojemnymi separatorami.

WIRVAC jako firma specjalizująca się w rozwiązaniach opartych na odkurzaczach przemysłowych postanowiła stworzyć rozwiązanie zdolne sprostać nowym potrzebom rynku. Linia WV to nasza odpowiedź.

Odkurzacz przemysłowy, który może być zabudowany na samochodzie dostawczym oraz ciężarowym. Zapewnia to wyjątkową mobilność systemu. Maksymalnie prosta konstrukcja sprawia, iż jednostka jest gotowa do pracy zaledwie w ciągu kilku minut po dotarciu na miejsce pracy.

Jednostka ssąca 12,5 kW do 18kW

Sercem linii WIRVAC WV może być odkurzacz przemysłowy o mocy 12,5 kW, 15 kW lub 18 kW. Nie są to jednak wszystkie możliwości. Projekt może zostać zmodyfikowany, przez co moc pompy może być większa!

Aby zapewnić jak najlepsze parametry ssące, urządzenie wyposażone zostało w pompę boczno-kanałową. To rozwiązanie doskonale sprawdza się do zbierania lekkich oraz średnio ciężkich materiałów.

Użytkownikom, którzy zbierają bardzo ciężkie materiały możemy zaproponować rozwiązanie oparte na pompach Roots’a, uzyskujących znacznie większe wartości podciśnienia, a co za tym idzie zdolność do podnoszenia ciężkich materiałów, takich jak np. zendra.

Przykładowa konfiguracja wyposażona jest w filtr z ręcznym oczyszczaniem. Materiał, który się na nim osadził opada do rękawa typu longopack. Nasze rozwiązanie zapewnia łatwe opróżnianie i bieżącą kontrolę stanu zbieranego materiału.

WIRVAC WV 12-500 bok

Separator wstępny 500 litrów z rozładunkiem grawitacyjnym

Zbiornik główny dla systemu WIRVAC WV to wyposażony w cyklon separator wstępny o pojemności 500l. Separator został zaprojektowany tak, aby zbierany materiał nie przechodził dalej.

Cyklon czyli wir, który powstaje wewnątrz komory, wyrzuca wszystkie elementy na ściany, skąd swobodnie opadają na dno zbiornika. Dzięki takiemu rozwiązaniu do głównych filtrów jednostki ssącej przedostają się tylko najlżejsze frakcje, które stanowią niewielki ułamek całości zbieranego materiału. Zawór zrzutowy na dole separatora umożliwia wyładunek np. do big-bagów lub do podstawionego kontenera.

W górnej części zbiornika zamontowany został czujnik wypełnienia zbiornika, który wyłączy ssanie w momencie gdy zostanie osiągnięty maksymalny poziom wypełnienia zbiornika (preseparatora).

Longopack
Longopack
Zaczepy
System zaczepów
Zawór motylowy
Zawór motylowy
Szafa sterownicza
Szafa sterownicza

Główne zalety i zastosowania

  • duża mobilność – brak konieczności organizowana specjalnego transportu oraz załadunku na samochód;
  • solidna konstrukcja ułatwiająca zbieranie różnorodnych zanieczyszczeń;
  • innowacyjny system rozładunku grawitacyjnego do big bagów lub kontenerów;
  • obszerny wybór dostępnych mocy silników i rodzajów pompy jednostki ssącej;
  • doskonałe rozwiązanie dla szybkich prac np. sprzątanie podczas remontów kamienic, oczyszczanie kanałów itp.
WIRVAC WV12-500
Odkurzacz przemysłowy WIRVAC WV12-500 zabudowany na samochodzie dostawczym - moc 12,5 kW, pojemność separatora 500 litrów

Podstawowe parametry techniczne oferowanych urządzeń

WV12-500WV15-500WV18-500
Zasilanie
Moc [kW]12,51518
Napiecie [V | Hz]400 | 50
Wydajność
Podciśnienie MAX [mbar]440600440
Podciśnienie robocze [mbar]290540320
Przepływ powietrza [m3/h]11007201350
Filtr główny
Materiał filtraPTFE
Powierzchnia filtracji [cm2]70000
Wydajność filtraKlasa M
Oczyszczanie filtraOtrząsacz ręczny
Zbiornik
Średnica wlotu [mm]100
Pojemność zbiornika[l]500
Średnica zaworu zrzutowego [mm]250
Pojemnik pod filtramiRękaw longopack
Waga [kg]100010501100