Odkurzacze przemysłowe i instalacje centralnego odkurzania

Masz pytanie? Zadzwoń!

+48 61 66 20 777

Zapraszamy w godz.

08:00 - 16:00

Napisz do nas

biuro@wirexim.pl

Akcesoria do odkurzaczy

Akcesoria do odkurzaczy przemysłowych

Użytkując urządzenie jakim jest odkurzacz przemysłowy, niezwykle istotnym staje się również dobór właściwych akcesoriów, które przyjdzie nam z ową maszyną stosować.
Wbrew pozorom, wykorzystanie tanich elementów, lub zaprzestanie ich wymiany, może powodować znaczny spadek wydajności urządzenia.

Korzystanie wpłynie na działanie odkurzacza tak, że będzie on działał znacznie poniżej swoich możliwości, a podobnie sytuacja będzie wyglądać również ze ssawką. Nie każda sprawdzi się do różnego rodzaju materiałów.
Ważnym jest, aby końcówki do odkurzacza, oraz jego filtry, elementy aluminiowe czy zakończenia do węży zostały odpowiednio dobrane i podłączone. Dobór nowych akcesoriów i ich montaż z pozoru może wydawać się prosty, ale po użyciu niedopasowanych do naszego urządzenia części – w rezultacie nie przyniesie zbyt wielu korzyści i wpłynie na komfort pracy.
Dlatego też, w zależności od zapotrzebowania – Wirexim doradza i dobiera dla swoich Klientów właściwe rodzaje akcesoriów. Istotne staje się miejsce – gdzie maszyna pracuje. W strefach zagrożonych wybuchem, kluczowym jest użycie akcesoriów antystatycznych – które posiadają odpowiednie oznaczenia. Takim akcesorium jest Wąż ssawny do odkurzaczy przemysłowych WIRVAC® LUTON DN 50 mm, zgodny z ATEX 2014/34/EU i TRGS 727, którego ścianka wykonana została z poliuretanu estrowego klasy Premium, a drut mieszczący się w spirali, stworzono ze stali sprężynowej i zatopiono na stałe w ściance, dzięki czemu wąż ten może służyć do odprowadzania ładunków elektrostatycznych. Ponadto dzięki odporności na paliwa, oleje i chemikalia – dobrze sprawdzi się przy podłączeniu do odkurzacza w zakładzie przemysłu ciężkiego.

Ssawy, końcówki do odkurzacza

Innym ciekawym przykładem jest akcesorium tak powszechne jak ssawka. W zależności od wykonywanego zadania, doskonale sprawdzą się jej różne wersje, np. Ssawa silikonowa typu „łapa” najlepiej nada się do gromadzenia drobnych i średnich odpadów spożywczych, jak i farmaceutycznych. Zagięta końcówka przypominająca budową przysłowiową „łapę” – ułatwi odciąganie odpadu takiego jak okruchy i tabletki z rozmaitych powierzchni.
Tymczasem, Ssawa silikonowa stożkowa dzięki wyprofilowanej stożkowej końcówce o zwężonym zakończeniu – dotrze do nawet tych trudno-dostępnych miejsc i umożliwi zebranie pyłów i kurzu, których obecność jest niepożądana w miejscach o dużej sterylności – jak w przemyśle farmaceutycznym.
Warto również wspomnieć, że akcesoria sylikonowe – w połączeniu z wygodnym i giętym uchwytem stalowym – stanowią optymalne narzędzie do sprzątania i czyszczenie maszyn, przede wszystkim z pozostałości i odpadów.

Dobór odpowiednich akcesoriów to podstawa.

Akcesoria Wirexim z powodzeniem mogą być stosowane w każdego rodzaju przemyśle, zarówno w spożywczym, farmaceutycznym, jak i w metalurgicznym. Dzięki odpowiedniemu wykonaniu, idealnie posłużą do odciągu zarówno drobnych jak i większych materiałów, typu – pyły, kurze, zboża, cukier, popioły, wióry i opiłki. Wysoka jakość wykonania wpływa również na komfort pracy z takimi odpadami jak tabletki, płyny i oleje – zbierane z każdego rodzaju powierzchni i szczelin.
W asortymencie, bez problemu znajdą Państwo cały szereg rozmaitych części i akcesoriów do odkurzaczy przemysłowych – zarówno do najpopularniejszych marek, jak i rzadszych, mniej popularnych odkurzaczy. Prezentowane przez naszą firmę akcesoria do odkurzaczy przemysłowych to sprzęt nowoczesny, cechujący się najwyższą jakością. Niezależnie od tego, czy potrzebna będzie ssawka, wąż filtr lub rura – w naszej ofercie z pewnością znajdą Państwo produkt dla siebie – dlatego serdecznie zapraszamy na stronę sklepu Wirexim, do działu z akcesoriami.