Odkurzacze przemysłowe i instalacje centralnego odkurzania

Masz pytanie? Zadzwoń!

+48 61 66 20 777

Zapraszamy w godz.

08:00 - 16:00

Napisz do nas

biuro@wirexim.pl

WV12-500 bok

Kompaktowy i mobilny – Wirvac WV

Wynajem nawet najmocniejszego odkurzacza może okazać się problematyczny jeżeli nie dysponujemy odpowiednią ilością miejsca na jego ustawienie. Przemysłowe maszyny chociaż kuszą mocą, wymagają odpowiedniej przestrzeni roboczej. Właśnie dlatego Wirexim, postanowił wyjść naprzeciw oczekiwaniom Klientów, którzy nie dysponują odpowiednią ilością miejsca, ale potrzebują odkurzacza mogącego sprostać większym wyzwaniom.
Przedstawiamy Wirvac WV!

Odkurzacz do wiórów i chłodziwa

Odkurzacze do wiórów i chłodziwa

Podczas procesu obróbczego powstaje cała masa odpadów, która bardzo często zmieszana z chłodziwem zalega wokół maszyny lub trafia do wspólnego zbiornika. Oczywiście ciecze chłodzące mogą zostać wykorzystane ponownie. Żeby jednak było to możliwe, należy obydwa materiały dokładnie od siebie oddzielić i przefiltrować, co możemy zrobić odpowiednim odkurzaczem przemysłowym.

Odkurzacz dla przedsiębiorstwa

Odkurzacz przemysłowy dla przedsiębiorstwa

Rynek przemysłowy w Polsce w dalszym ciągu gwałtownie się rozwija. Bez wątpienia wpływ mają na to nowoczesne technologie, które nie tylko rewolucjonizują sposób, w jaki produkowane są dobra konsumenckie, ale oddziałują również na codzienne funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Uwidacznia się to przede wszystkim w zmniejszeniu kosztów produkcji oraz ogólnej poprawie warunków pracy w zakładzie.

odkurzacz przemysłowy

Wybieramy odkurzacz przemysłowy

Prowadząc własny warsztat lub działalność przemysłową, musimy liczyć się z koniecznością zakupienia odpowiedniego sprzętu, który ułatwi nam to dość wymagające zadanie. Bardzo istotną kwestią staje się wówczas utrzymanie porządku na terenie zakładu. Odkurzacze przemysłowe niosą ze sobą całą masę korzyści wynikających z ich stosowania, trzeba jednak umieć dobrać je we właściwy sposób. W tym artykule przedstawiamy kilka zasad, jakimi należy się kierować, wybierając sprzęt tego typu.

odkurzacz profesjonalny

Odkurzacze profesjonalne i ich rodzaje

Utrzymanie czystości w miejscu pracy jest jednym z obowiązków leżących zarówno po stronie pracowników, jak i pracodawcy, od niego zależy bowiem nierzadko nie tylko lepsze samopoczucie, ale również i zdrowie. Co dość oczywiste, używany do sprzątania sprzęt należy dostosować do specyfiki danej branży. Odkurzacz profesjonalny to rozwiązanie idealnie nadające się do wykonywania wielu czynności gwarantujących utrzymanie czystości na wymaganym poziomie zarówno w zwykłym biurze, jak i warsztacie samochodowym czy na linii produkcyjnej.

Odkurzacz ATEX – elektryczny czy pneumatyczny?

Jeśli w zakładzie wyznaczone są strefy zagrożenia wybuchem i rozprowadzona jest instalacja sprężonego powietrza warto rozważyć zastosowanie odkurzaczy pneumatycznych w wykonaniu ATEX zasilany sprężonym powietrzem.

Zachowanie porządku na odpowiednim poziomie determinuje prawidłowe funkcjonowanie każdej linii produkcyjnej bez względu na branżę i rodzaj przemysłu. Aby proces produkcyjny mógł przebiegać w sprawny i bezpieczny sposób, konieczne jest zastosowanie odkurzaczy przemysłowych do Strefy Ex, które odpowiednio dobrane pomogą w utrzymaniu czystości i bezpieczeństwa pracy na właściwym poziomie.