Odkurzacze przemysłowe i instalacje centralnego odkurzania

Masz pytanie? Zadzwoń!

+48 61 66 20 777

Zapraszamy w godz.

08:00 - 16:00

Napisz do nas

biuro@wirexim.pl

Odkurzacz przemysłowy dla przedsiębiorstwa

Odkurzacz przemysłowy dla przedsiębiorstwa

Rynek przemysłowy w Polsce w dalszym ciągu gwałtownie się rozwija. Bez wątpienia wpływ mają na to nowoczesne technologie, które nie tylko rewolucjonizują sposób, w jaki produkowane są dobra konsumenckie, ale oddziałują również na codzienne funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Uwidacznia się to przede wszystkim w zmniejszeniu kosztów produkcji oraz ogólnej poprawie warunków pracy w zakładzie. Każdy trzeźwo myślący przedsiębiorca dąży zatem do wykorzystania tego potencjału, aby produkować jeszcze więcej przy jednoczesnym zadbaniu o bezpieczne i komfortowe warunki pracy dla swoich pracowników.

odkurzacz przemysłowy

Wybieramy odkurzacz przemysłowy

Prowadząc własny warsztat lub działalność przemysłową, musimy liczyć się z koniecznością zakupienia odpowiedniego sprzętu, który ułatwi nam to dość wymagające zadanie. Bardzo istotną kwestią staje się wówczas utrzymanie porządku na terenie zakładu. Odkurzacze przemysłowe niosą ze sobą całą masę korzyści wynikających z ich stosowania, trzeba jednak umieć dobrać je we właściwy sposób. W tym artykule przedstawiamy kilka zasad, jakimi należy się kierować, wybierając sprzęt tego typu.

odkurzacze do zadań specjalnych

Odkurzacze do zadań specjalnych

Dobrej jakości Ma odkurzacze warsztatowe doskonale poradzą sobie zarówno z trudnym do opanowania pyłem czy kurzem, jak i wiórami, drobnymi kawałkami gruzu czy drobinkami metalu. Rzecz w tym, żeby umiejętnie dobierać sprzęt do wymagań, jakie stawia przed nami charakter wykonywanej pracy. Wiercenie, szlifowanie czy cięcie różnego rodzaju materiałów generuje odpady, z którymi znakomicie poradzi sobie każdy odkurzacz o przeznaczeniu przemysłowym.

odkurzacz profesjonalny

Odkurzacze profesjonalne i ich rodzaje

Utrzymanie czystości w miejscu pracy jest jednym z obowiązków leżących zarówno po stronie pracowników, jak i pracodawcy, od niego zależy bowiem nierzadko nie tylko lepsze samopoczucie, ale również i zdrowie. Co dość oczywiste, używany do sprzątania sprzęt należy dostosować do specyfiki danej branży. Odkurzacz profesjonalny to rozwiązanie idealnie nadające się do wykonywania wielu czynności gwarantujących utrzymanie czystości na wymaganym poziomie zarówno w zwykłym biurze, jak i warsztacie samochodowym czy na linii produkcyjnej.

Profesjonalne odkurzacze do CNC – sposób działania

W zdecydowanej większości zakładów przemysłowych podczas procesu produkcyjnego powstaje cała masa odpadów, które trafiają bardzo często do nadającego im odpowiedniej temperatury chłodziwa mającego postać różnego rodzaju cieczy. Zarówno metalowe opiłki oraz wióry, jak i oleje oraz pozostałe ciecze chłodzące mogą zostać wykorzystane ponownie. Żeby jednak było to możliwe, należy obydwa materiały dokładnie od siebie oddzielić, czemu służyć mogą rozmaite odkurzacze profesjonalne.

Elektryczne odkurzacze warsztatowe, a odkurzacze pneumatyczne

Zachowanie porządku na odpowiednim poziomie determinuje prawidłowe funkcjonowanie każdego zakładu przemysłowego bez względu na jego charakter oraz przeznaczenie. Innymi słowy, żeby proces produkcyjny mógł przebiegać w sprawny sposób, konieczne jest zastosowanie odpowiednich urządzeń, jakimi są m.in. odkurzacze warsztatowe. Pomagają one w utrzymywaniu czystości na właściwym poziomie i wcale nie chodzi tu bynajmniej o tworzenie przyjemnej atmosfery w miejscu pracy – nie, chodzi tu po prostu o umożliwienie prawidłowego funkcjonowania poszczególnym urządzeniom zakładowym.

Odkurzacze przemysłowe – krótkie wprowadzenie

Każdy z nas korzysta na co dzień z odkurzacza. Nasze mieszkania i domy mają zwykle powierzchnię sięgającą od kilkudziesięciu do kilkuset metrów kwadratowych – na takim metrażu doskonale sprawdzi się zwykły sprzęt AGD. Cóż jednak w sytuacji, gdy mamy do wysprzątania ogromną halę przemysłową lub pomieszczenie firmowe dopiero co oddane do użytku po remoncie. Nie sposób wyobrazić sobie konieczności sprzątania takiej powierzchni za pomocą zwykłego odkurzacza oraz wiadra z mopem.