Odkurzacze przemysłowe i instalacje centralnego odkurzania

Masz pytanie? Zadzwoń!

+48 61 66 20 777

Zapraszamy w godz.

08:00 - 16:00

Napisz do nas

biuro@wirexim.pl

Korzyści płynące z instalacji Centralnego Systemu Odkurzania

Czy centralny system odkurzania jest opłacalny w porównaniu do innych sposobów sprzątania? Tego dowiecie się z dzisiejszego wpisu. Wirexim zaprasza do lektury!

Gdy przyjrzymy się efektywnym i skutecznym sposobom na usuwanie pyłów i zanieczyszczeń w zakładzie pracy, wybór często sprowadza się do dwóch możliwości. Jednym z nich jest centralny system odkurzania, z jednostką centralną pod postacią odkurzacza przemysłowego. Drugim sposobem – pozostaje system lokalnego zasysania, który można również określić mianem systemu wentylacji miejscowej. Chociaż oba z nich mają swoje zalety, w ogólnym rozrachunku, system centralnego odkurzania góruje nad swoją alternatywą posiadając o wiele więcej zalet, w tym, niższe koszty eksploatacji. Przede wszystkim jednak, centralne systemy odkurzania są zdecydowanie bardziej wydajne w porównaniu ze swoją konkurencją. Dzięki centralizacji mocy ssania w jednym systemie, zapewniają one stały i mocny proces ssania w wielu punktach w obrębie obiektu. Dzięki tej funkcji wydobywanie pyłu i zanieczyszczeń staje się bardziej dokładne – wyższa moc ssania pozwala bowiem na wyłapywanie drobniejszych cząstek, co skutkuje poprawą jakości powietrza i czystszych środowiskach pracy. Eliminuje także potrzebę posiadania indywidualnych jednostek na każdym ze stanowisk pracy.

Kolejną z zalet centralnych systemów ssania jest ich opłacalność. Podczas gdy systemy lokalnego zasysania wymagają wielu jednostek rozmieszczonych w najważniejszych punktach obiektu, system centralny redukuje liczbę potrzebnych indywidualnych jednostek ssących. W porównaniu z zakupem kilku urządzeń, jest to doskonałe rozwiązanie dla budżetu firmy. Pozwala również obniżyć koszta utrzymania, ponieważ mamy do czynienia z jedną, wysokowydajnościową maszyną. Odchodzą koszta potrzebne na konserwacje i częstą wymianę filtrów w kilku urządzeniach. Ważnym jest również kwestia zużycia energii – zależnie od jednostki – ta potrafi odpowiednio optymalizować zużycie energii elektrycznej, co przekłada się na koszty związane z prądem

A jak wyglądają kwestie związane z produktywnością przedsiębiorstwa? Również i w tym przypadku, mamy do czynienia z kilkoma zaletami.

Po pierwsze – w przypadku rozwiązania z użyciem kilku urządzeń – pracownicy często przemieszczają odkurzacze w kilka miejsc. Centralny system tego nie wymaga, dzięki czemu czas pracownika może zostać poświęcony na inne rzeczy.

Po drugie – zwiększa się poziom bezpieczeństwa pracowników oraz samego obiektu. Centralny system ssący zmniejsza ryzyko awarii indywidualnej maszyny, lub wypadków z nią związanych. Wszyscy wiemy, że ludzie popełniają błędy – pracownicy mogą ulegać wypadkom.

Po trzecie – centralne jednostki można wyposażyć w zaawansowane funkcje zatrzymywania pyłu, dzięki czemu skutecznie wyłapują szkodliwe cząstki z powietrza – dbając tym samym o zdrowie pracowników.

Finalnie – centralne systemy odkurzania charakteryzują się również elastyczną możliwością rozbudowy jednostki. Niejednokrotnie, przedsiębiorstwo w miarę rozwoju i osiągania coraz większych zysków dokonuje rozbudowy i zmian w obrębie swoich struktur. Mogło by się wydawać, że w tym przypadku rozbudowa centralnego systemu odkurzania będzie trudna, jeżeli nie niemożliwa – nic bardziej mylnego. Centralne systemy ssania można z łatwością dostosować do zmieniających się potrzeb i rozbudowy obiektów, np. poprzez dobudowanie dodatkowych punktów ssących, oraz modernizację komponentów.

Podsumowując, centralne systemy odkurzania oferują więcej korzyści, przewyższając alternatywne metody utrzymywania porządku w przedsiębiorstwie. Dzięki lepszej wydajności, produktywności i obniżaniu kosztów, stają się zdecydowanym numerem jeden, dla większości przedsiębiorców. Jeżeli jesteś zainteresowany centralnym systemem odkurzania, koniecznie skontaktuj się z naszym konsultantem.