Odkurzacze przemysłowe i instalacje centralnego odkurzania

Masz pytanie? Zadzwoń!

+48 61 66 20 777

Zapraszamy w godz.

08:00 - 16:00

Napisz do nas

biuro@wirexim.pl

Odkurzacz dla przedsiębiorstwa

Odkurzacz przemysłowy dla przedsiębiorstwa

Rynek przemysłowy w Polsce w dalszym ciągu gwałtownie się rozwija. Bez wątpienia wpływ mają na to nowoczesne technologie, które nie tylko rewolucjonizują sposób, w jaki produkowane są dobra konsumenckie, ale oddziałują również na codzienne funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Uwidacznia się to przede wszystkim w zmniejszeniu kosztów produkcji oraz ogólnej poprawie warunków pracy w zakładzie.

Każdy trzeźwo myślący przedsiębiorca dąży zatem do wykorzystania tego potencjału, aby produkować jeszcze więcej przy jednoczesnym zadbaniu o bezpieczne i komfortowe warunki pracy dla swoich pracowników. Prawdziwym kluczem do sukcesu stało się więc nie tylko osiągnięcie najlepszego statusu technologicznego, ale stworzenie optymalnego środowiska pracy – połączenie stanowisk i przestrzeni z właściwymi narzędziami i procesami.

Istotnym elementem tej biznesowej układanki i zadaniem działu utrzymania ruchu jest również higiena zakładu. Niezależnie od prowadzonej działalności, należy o nią zadbać. Kluczowym, staje się więc dobór odpowiednich urządzeń, które muszą zapewnić polepszenie warunków BHP w zakładzie pracy, podniesienie jakości produkcji oraz przyspieszenie procesu sprzątania , dzięki czemu otrzymamy pożądane rezultaty.

Potrzebę rozwoju i doskonalenie warunków pracy doskonale rozumie firma Wirexim, która od 26 lat pomaga przedsiębiorcom w realizacji zadań związanych z rozwojem produkcyjnym przedsiębiorstw. Nasza firma to nie tylko doskonałe urządzenia pomagające utrzymać czystość w zakładzie pracy i poza nim – to również kompleksowe doradztwo, profesjonalny serwis maszyn i opieka posprzedażowa.

Opracowana przez nasz zespół marka WIRVAC powstała dzięki dostrzeżeniu codziennych potrzeb klientów, z którymi współpracujemy. Może się wydawać, że dobór odpowiedniego odkurzacza przemysłowego jest rzeczą prostą – nic bardziej mylnego. Nie sposób bowiem dopasować właściwego urządzenia wyłącznie na podstawie rodzaju działalności czy wielkości danego przedsiębiorstwa.

Bardzo często mamy do czynienia z sytuacją, gdzie firma spełnia wszystkie warunki świadczące o byciu małym przedsiębiorstwem, jednak jej specjalistyczny profil działalności wymaga specjalnego odkurzacza lub odpylacza o zupełnie innych parametrach, niż wynika to z pierwotnych założeń.

Dla uproszczenia wyboru podzieliliśmy nasze odkurzacze przemysłowe WIRVAC na trzy kategorie wg rodzaju zasilania, dzięki czemu nasi Klienci mogą usystematyzować sobie podstawową wiedzę na temat proponowanych urządzeń oraz lepiej poznać możliwości i obszar zastosowań urządzeń marki WIRVAC.

Odkurzacze jednofazowe

To wielozadaniowe urządzenia, które bardzo dobrze sprawdzą się w każdym rodzaju przemysłu. Łączą stosunkowo niewielkie gabaryty z wysoką wydajnością i cichym trybem pracy. Idealnie nadają się do zebrania mniejszych ilości lekkich i drobnych pyłów, a w zależności od modelu – możliwe jest również wykorzystanie urządzeń do zasysania i filtracji cieczy oraz separacji wiórów metalowych lub innych cząstek stałych.

Modele zasilane jednofazowo szczególnie polecamy przedsiębiorstwom, które okresowo dokonują czyszczenia niewielkich przestrzeni roboczych, szukając jednocześnie kompromisu pomiędzy rozmiarami, a mocą i kosztami eksploatacji urządzenia.

Odkurzacze jednofazowe

Odkurzacze pneumatyczne

Ten typ urządzeń przeznaczony jest do wykonywania pracy w specjalnych warunkach przemysłowych, gdy materiał zasysany przez odkurzacz nie może mieć styczności z ciepłem powstającym w wyniku pracy silnika urządzenia.

Przemysłowe odkurzacze pneumatyczne WIRVAC zasilane są sprężonym powietrzem i staną się doskonałym wyborem dla zagrożonych wybuchem stref ATEX. Jednocześnie, często nie ustępują wydajnością odkurzaczom jednofazowym i trójfazowym średniej mocy.

Pneumatyczny WIRVAC

Odkurzacze trójfazowe

W większych zakładach pracy, przy cięższych pracach porządkowych lub wszędzie tam, gdzie zbierana jest duża ilość materiału i wymagana jest praca ciągła urządzeń ssących, zastosowanie odkurzacza jednofazowego może okazać się niewystarczające.

Odpowiednim rozwiązaniem, stanie się więc zastosowanie odkurzacza trójfazowego, który przeznaczony jest do pracy ciągłej. Urządzenie to generuje znacznie większą moc, a dzięki wykorzystaniu dźwiękoszczelnej obudowy, nie przeszkadza załodze w wykonywaniu codziennych obowiązków.

Trójfazowe odkurzacze WIRVAC, pomimo dużych rozmiarów, są przyjazne dla użytkownika: wyposażone w solidną ramę i koła o dużej średnicy, umożliwiają komfortowe przemieszczanie, a innowacyjny system szybkiego demontażu, znacznie ułatwia proces opróżniania zbiornika.

Najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem z użyciem trójfazowych jednostek ssących, są przemysłowe systemy centralnego odkurzania, które mogą być stosowane zarówno w małych jak i dużych zakładach produkcyjnych.

Powyższe, to jedynie kilka propozycji odkurzaczy WIRVAC i ich możliwości. Należy pamiętać, że każdy odkurzacz powinien zostać dopasowany do potrzeb klienta indywidualnie – dlatego zachęcamy do wypełnienia formularza doboru odkurzacza i pomożemy wybrać odkurzacz odpowiedni do profilu Państwa działalności.

Odkurzacze przemysłowe 400V