Odkurzacze przemysłowe i instalacje centralnego odkurzania

Masz pytanie? Zadzwoń!

+48 61 66 20 777

Zapraszamy w godz.

08:00 - 16:00

Napisz do nas

biuro@wirexim.pl

odkurzacze do zadań specjalnych

Odkurzacze do zadań specjalnych

Dobrej jakości Ma odkurzacze warsztatowe doskonale poradzą sobie zarówno z trudnym do opanowania pyłem czy kurzem, jak i wiórami, drobnymi kawałkami gruzu czy drobinkami metalu. Rzecz w tym, żeby umiejętnie dobierać sprzęt do wymagań, jakie stawia przed nami charakter wykonywanej pracy. Wiercenie, szlifowanie czy cięcie różnego rodzaju materiałów generuje odpady, z którymi znakomicie poradzi sobie każdy odkurzacz o przeznaczeniu przemysłowym. Wystarczy wybrać urządzenie o odpowiedniej mocy ssącej oraz właściwie dobranych do charakteru śmieci filtrach. W przemyśle istnieją jednak tego typu prace, które wymagają zastosowania bardziej specjalistycznego sprzętu. Bardzo często bywa bowiem tak, że drobinki metalu zbierane są w zbiornikach wypełnionych cieczą mającej na celu ochłodzenie odpadu – wówczas przydają się odkurzacze do CNC. Pozwalają one w bardzo sprawny sposób oddzielić m.in. chłodziwo od nadających się do ponownego wykorzystania opiłków metalu.

Jak wybrać odkurzacz do CNC?

Dobierając dostosowany do własnych potrzeb odkurzacz do CNC, należy kierować się kilkoma dość istotnymi czynnikami. Warto zwrócić m.in. uwagę na konkretne przeznaczenie oraz wydajność urządzenia – dość częstym błędem jest kupowanie sprzętu o zbyt wysokiej mocy. Zdecydowanie lepiej jest czasem kupić odkurzacz, który zużyje mniej energii. Pamiętać z kolei należy o tym, że ze sprzętu będziemy korzystali na co dzień, dlatego nie warto oszczędzać na jego poszczególnych komponentach. Dobry odkurzacz warsztatowy powinien być wyposażony w długi przewód elektryczny zwiększający jego mobilność. Poza podłączeniem do gniazda elektrycznego dużą rolę odgrywa rura ssąca, która ma bezpośredni wpływ na wygodę operowania urządzeniem na dużych, średnich i małych powierzchniach. Co warto zaznaczyć, te ostatnie zdecydowanie lubią się też z odpowiednio dobranymi końcówkami, które w łatwy sposób pozwalają docierać do rozmaitych zakamarków. Przydaje się to m.in. do czyszczenia zbiorników na odpady produkcyjne.

Sprzęt wyłącznie dla przemysłu?

Wiele osób utożsamia tego typu odkurzacze wyłącznie z zastosowaniem przemysłowym, tymczasem można je wykorzystywać również w domowych warunkach. Rzecz jasna, do solidnego wysprzątania domu czy mieszkania wystarczy zwykłe urządzenie zakupione w sklepie ze sprzętem AGD. Każdy prawdziwy majsterkowicz z pewnością doceniłby jednak odkurzacz pneumatyczny stojący we własnym garażu. Możliwość utrzymania domowego warsztatu w czystości przy zastosowaniu w tym celu profesjonalnego sprzętu to nie lada gratka dla każdego z nich. Taki sprzęt można wykorzystać także przy okazji remontów, które warto niekiedy przeprowadzać samodzielnie. Każdy pneumatyczny odkurzacz posiada całą masę zalet oraz wiele funkcjonalności. Przy jego pomocy z łatwością dotrze się do każdej szczeliny czy otworu w instalacji, a te, jak wiadomo, są szczególnie narażone na gromadzenie różnego rodzaju pyłów.