Odkurzacze przemysłowe i instalacje centralnego odkurzania

Masz pytanie? Zadzwoń!

+48 61 66 20 777

Zapraszamy w godz.

08:00 - 16:00

Napisz do nas

biuro@wirexim.pl

odkurzacz profesjonalny

Odkurzacze profesjonalne i ich rodzaje

Utrzymanie czystości w miejscu pracy jest jednym z obowiązków leżących zarówno po stronie pracowników, jak i pracodawcy, od niego zależy bowiem nierzadko nie tylko lepsze samopoczucie, ale również i zdrowie. Co dość oczywiste, używany do sprzątania sprzęt należy dostosować do specyfiki danej branży. Odkurzacz profesjonalny to rozwiązanie idealnie nadające się do wykonywania wielu czynności gwarantujących utrzymanie czystości na wymaganym poziomie zarówno w zwykłym biurze, jak i warsztacie samochodowym czy na linii produkcyjnej. Należy jedynie umiejętnie dobrać sprzęt, którym będziemy się posługiwać. Obecnie na rynku możemy wyróżnić kilka podstawowych rodzajów odkurzaczy przeznaczonych do pracy w przemyśle – należą do nich m.in. odkurzacz do maszyn, odkurzacz do pyłu czy też odkurzacz do zbierania oraz filtrowania płynów. W zależności od potrzeb danego zakładu pracy dobiera się wówczas sprzęt o odpowiedniej wielkości, specyfikacji oraz przeznaczeniu.

Odkurzacz do pyłu węglowego

Przykładem profesjonalnego sprzętu przeznaczonego do specyficznych zadań jest odkurzacz do pyłu węglowego. Zalicza się on do najwyższej klasy urządzeń, czyli do klasy H. Oznacza to, że stosuje się go m.in. do usuwania szkodliwych dla zdrowia substancji. Tego typu odkurzacze można podzielić na pracujące wyłącznie „na sucho” oraz te, które posiadają dodatkową możliwość odsysania i filtrowania płynów. Zarówno te, jak i inne odkurzacze profesjonalne różnią się nieco swoim wyglądem od tradycyjnego sprzętu AGD. Ze względu na konieczność zamontowania w ich wnętrzu systemu filtrującego są przede wszystkim większe od sprzętu, jaki każdy z nas ma w swoim domu. Co więcej, charakteryzują się znacznie większą mocą, a to z kolei wymaga zastosowania o wiele większego silnika. Kupując tego typu sprzęt, warto zwrócić uwagę na kilka drobnych, tylko z pozoru mało istotnych szczegółów, które jednak będą miały znamienny wpływ na późniejszy komfort użytkowania sprzętu.

Pozostałe rodzaje odkurzaczy przemysłowych

Dużą popularnością cieszą się m.in. odkurzacze do piekarni, które znakomicie sprawdzają się, kiedy trzeba doprowadzić do czystości piec lub stanowisko pracy. W tego typu przemyśle nie sposób uniknąć zanieczyszczeń, dlatego posiadanie odpowiedniego sprzętu sprzątającego jest wręcz konieczne. Dobrze dobrane odkurzacze umożliwią przeprowadzenie solidnego, a jednocześnie szybkiego czyszczenia zarówno pieca, jak i blatów czy podłogi. Zastosowania nieco innego sprzętu wymaga z kolei branża budowlana. Otóż specjalistyczne odkurzacze do pyłu pomagają utrzymać w czystości każde remontowane pomieszczenie – nawet podczas szlifowania gładzi, kiedy unoszący się pył staje się szkodliwy dla naszego zdrowia. Bez względu na to, w jakiej branży pracujemy, specjalistyczne odkurzacze pomogą nam zadbać zarówno o czystość, jak i bezpieczeństwo. Wybierając konkretny model, należy pamiętać o tym, by dobrać również dostosowane do naszych potrzeb akcesoria, takie jak końcówki oraz odpowiedniej długości rury.