Odkurzacze przemysłowe i instalacje centralnego odkurzania

Masz pytanie? Zadzwoń!

+48 61 66 20 777

Zapraszamy w godz.

08:00 - 16:00

Napisz do nas

biuro@wirexim.pl

odkurzacz przemysłowy

Wybieramy odkurzacz przemysłowy

Prowadząc własny warsztat lub działalność przemysłową, musimy liczyć się z koniecznością zakupienia odpowiedniego sprzętu, który ułatwi nam to dość wymagające zadanie. Bardzo istotną kwestią staje się wówczas utrzymanie porządku na terenie zakładu. Odkurzacze przemysłowe niosą ze sobą całą masę korzyści wynikających z ich stosowania, trzeba jednak umieć dobrać je we właściwy sposób. W tym artykule przedstawiamy kilka zasad, jakimi należy się kierować, wybierając sprzęt tego typu. Pierwszym kryterium, które pomoże zakupić odpowiedni odkurzacz przemysłowy, jest jego przeznaczenie. Otóż dokładne określenie profilu prowadzonej działalności będzie stanowić znakomitą wskazówkę zarówno dla kupującego, jak i sprzedającego – pomoże w jasny sposób ustalić wymaganą moc oraz wydajność jednostki ssącej. A to już połowa sukcesu. Całą resztę obejmą kwestie związane z dobrem odpowiednich akcesoriów, filtrów czy końcówek, a zatem wszystko to, co będzie miał bezpośredni wpływ na wygodę osób korzystających ze sprzętu.

Łatwo, szybko i przyjemnie – prosta obsługa

Na komfort używania sprzętu, jakim są odkurzacze dla przemysłu, wpływ ma kilka czynników. Otóż należy zwrócić uwagę na kształt końcówek, które będą decydowały o tym, czy użytkownik z łatwością dotrze do wszystkich zakamarków czy też będzie miał z tym trudności. Być może jednak wyposażenie konkretnego zakładu wcale nie będzie tego wymagało. Kolejną sprawą jest zwrócenie uwagi na zasięg odkurzacza – w tym wypadku również należy się zastanowić, jak duże jest pomieszczenie i jak rozmieszczone są w nim gniazdka elektryczne. Warto pamiętać także o wadze urządzenia, to ona będzie bowiem decydować o jego mobilności, a co za tym idzie – również wygodzie stosowania. Odpowiednio dobrany odkurzacz dla przemysłu to po prostu sprzęt, z pomocą którego w szybki, łatwy i przyjemny sposób zadbamy o czystość na terenie każdego zakładu. Pamiętać trzeba przede wszystkim o dopasowaniu specyfikacji urządzenia do indywidualnych potrzeb – dzięki wymienionym wskazówkom z pewnością nikt nie popełni w tym zakresie błędów.

Odkurzacze profesjonalne – parę drobnych szczegółów

Kupując sprzęt tego typu, warto zwrócić również uwagę na kilka drobnych, ale jakże istotnych szczegółów. Otóż niektóre odkurzacze pneumatyczne posiadają możliwość regulacji mocy, co dość mocno poprawia komfort pracy. Dobrze jest zwrócić także uwagę na możliwość zmiany kierunku działania – z tej funkcji skorzystają szczególnie osoby pracujące w warsztatach, w których znajduje się mnóstwo słabo dostępnych miejsc. Możliwość zmiany kierunku przepływu powietrza przyda się m.in. do przedmuchiwania tych zakamarków, do których trudno jest dotrzeć zwykłą końcówką ssącą. Warto wybrać wówczas sprzęt posiadający wygodne przełączki znajdujące się przy rękojeści. Znając tak podstawowe kryteria wyboru odkurzaczy przeznaczonych do pracy w nieco cięższych warunkach, śmiało można udać się na zakupy bądź skontaktować ze sprzedawcą internetowym – z pewnością łatwo wybierzemy wówczas odpowiedni dla siebie sprzęt.