Odkurzacze przemysłowe i instalacje centralnego odkurzania

Masz pytanie? Zadzwoń!

+48 61 66 20 777

Zapraszamy w godz.

08:00 - 16:00

Napisz do nas

biuro@wirexim.pl

Odkurzacz przemysłowy – wybór i pierwsze kroki

Profesjonalne odkurzacze przemysłowe, stały się niezbędnym elementem pozwalającym na utrzymanie czystości w miejscu pracy. Ich głównym zadaniem jest nie tylko usuwanie odpadów, ale również ograniczanie poziomu zapylenia w zakładzie. Tego rodzaju urządzenie znacząco różni się od tych znanych w naszych domach. Po czym poznać, że w Twoim zakładzie potrzebny jest odkurzacz WIRVAC?

Odkurzacz przemysłowy to zaawansowana maszyna. Powinna posiadać zdolność do ciągłej pracy, bardzo wydajne filtry, które z łatwością mogą zostać oczyszczone i wymienione, a także zachować możliwie najwyższą ergonomię użytkowania przy jednoczesnej wydajności. Prawdziwy odkurzacz przemysłowy taki, jak urządzenia dostępne od WIRVAC dopasowywane są odpowiednio do charakteru prowadzonych prac i potrzeb użytkownika.

Kierując się jego wyborem, musimy rozważyć kilka istotnych czynników, wśród których najprostszymi będą – siła ssania, rozmiar maszyny, jej typ – oraz w wielu przypadkach – zdolność do pracy w strefie zagrożonej wybuchem. Maszyna bez wydajnego silnika w dużym zakładzie pracy, zwyczajnie nie będzie w stanie należycie wykonywać swojej pracy, nie mówiąc o prawidłowym zmniejszaniu ilości pyłów w powietrzu. Chociaż mały odkurzacz przemysłowy może dobrze sprawdzić się w małej firmie – to w dużym zakładzie o większej powierzchni, należy zainwestować w większe urządzenie, chociażby jak WIRVAC Sibilia S10. Kolejnym krokiem, będzie zorientowanie się – jakie dokładnie środowisko zamierzasz oczyszczać.

Odkurzacze przemysłowe mają różne warianty. Jedne napędzane są pneumatycznie, inne elektrycznie. Chłodzone mogą być wodą lub olejami, dzięki czemu stale pracują na najwyższej wydajności, nie sprawiając jednocześnie problemów eksploatacyjnych. Wybierając odkurzacz, musisz wiedzieć – do jakich celów go potrzebujesz, nie wystarczy bowiem wybrać urządzenia o najwyższej mocy licząc, że sprzątnie rodzaj odpadu, do którego nie jest przeznaczony.
Chociaż brzmi to dosyć skomplikowanie, to najlepiej zobrazuje to fakt – że z czyszczeniem dywanów i parkietów czy paneli, również lepiej radzą sobie różne urządzenia. Często, jest to również kwestia właściwego doboru akcesoriów – nie inaczej jest w przypadku odkurzaczy przemysłowych, właściwe dodatki mogą też zwiększyć możliwości odkurzacza.

Faktem pozostaje jednak, że maszyna przemysłowa powinna być wystarczająco silna, aby skutecznie zbierać zarówno małe, jak i duże cząsteczki odpadu. Tutaj uwidacznia się również rodzaj przemysłu, którego jesteś częścią – nieco inne wymagania będą mieć firmy produkujące żywność, a inną metalurgia czy produkcja związków chemicznych. Koniecznym staje się więc priorytetyzacja Twoich potrzeb. Czego wymagasz od maszyny? Jak długo będzie pracować? Czy na pewno dobrałeś odpowiednie końcówki? Te z pozoru banalne pytania mają tak naprawdę ogromny wpływ, na decyzję i pozwalają uniknąć późniejszego bólu głowy. Istotnym jest również decyzja odnośnie wyboru producenta – nie tylko ze względu na renomę działania i bezawaryjność sprzętów, ale także ze względów na sposób przeprowadzania serwisów, dojazd do klienta i szybkość obsługi. Decydując się na WIREXIM, masz zawsze zapewniony wysoką jakość obsługi.

Finalnie – dochodzimy również do innej, bardzo istotnej kwestii – budżetu. Wielu przedsiębiorców ograniczanych jest przez dość ścisły budżet – ale i tutaj mamy dobrą wiadomość. Urządzenia WIRVAC oferowane są nie tylko w rozsądnych cenach, ale możliwy jest również ich wynajem. Dzięki temu, możliwe jest przetestowanie urządzenia przed jego zakupem, lub ich okresowe wypożyczanie.

Mamy nadzieję, że powyższy tekst przybliżył Ci kwestie związane z zakupem odkurzacza przemysłowego. W razie pytań, zapraszamy do kontaktu z naszym konsultantem – zarówno telefonicznie, jak i poprzez formularz.