Odkurzacze przemysłowe i instalacje centralnego odkurzania

Masz pytanie? Zadzwoń!

+48 61 66 20 777

Zapraszamy w godz.

08:00 - 16:00

Napisz do nas

biuro@wirexim.pl

Odkurzacze do przemysłu Wirexim

Asortyment odkurzaczy Wirexim, zarówno do czyszczenia przemysłowego, jak i drobnych prac pozostaje jednym z najlepszych rozwiązań na rynku. Nasze odkurzacze zależnie od modelu nadają się do każdego rodzaju pracy, oraz do czyszczenia powstałych zanieczyszczeń – zarówno tych uporczywych, niebezpiecznych, jak i powstałych na co dzień. Odkurzacze Wirexim można wykorzystywać w rozmaitych gałęziach przemysłu, o czym przekonasz się czytając poniższy wpis na blogu.


Dzięki zastosowaniu bezpiecznych i nowoczesnych systemów filtrujących, obudowanych wytrzymałą konstrukcją – odkurzacze Wirexim cieszą się niemalejącym zaufaniem wśród Klientów, oraz spełniają wyznaczone im wysokie standardy. Wybierając Wirexim masz pewność, że stawiasz na niezawodność, i będziesz mógł się cieszyć wzrostem produktywności w Twojej firmie.
Odkurzacze przemysłowe Wirexim wykorzystywane są przez naszych Klientów do rozmaitych zadań, w wielu gałęziach przemysłu. Poniżej prezentujemy niektóre z nich:

Motoryzacja i Lotnictwo

Zarówno w przemyśle motoryzacyjnym, jak i w lotniczym – na szeroką skalę wykorzystuje się malowanie techniką proszkową. Nadmiar lakierów i utracony proszek, z łatwością można usunąć i zebrać wykorzystując odkurzacz Wirvac. Kluczowym jest tutaj wysoce wydajny system filtracji.

Farmaceutyka

Przemysł farmaceutyczny związany jest z wieloma normami i przepisami, których należy przestrzegać przy tworzeniu produktu. Odkurzacze ułatwiają to zadanie, asystując przy utrzymywaniu w porządku terenów zakładu, aby nie dopuścić do zanieczyszczeń gotowych produktów. Ponadto, dzięki odkurzaczom można bezpiecznie przenosić materiały takie jak proszki używane przy produkcji.

Rolnictwo i przetwórstwo

Odkurzacze Wirvac wykorzystuje się również do sprzątania pyłu zbożowego w silosach i przy czyszczeniu maszyn biorących udział w obróbce żywności. Ponadto, wykonujemy również systemy odpylające, świetnie sprawdzające się w tej gałęzi przemysłu.

Przemysł piekarniczy

Działalność w przemyśle piekarniczym wiąże się z produkcją dużej ilości odpadów (mąka i pochodne), których z łatwością można się pozbyć stosując odkurzacze Wirexim. Niezależnie od ich rodzaju, podobnie jak w przemyśle farmaceutycznym, dzięki zastosowaniu urządzeń z kilkustopniową filtracją i otrząsaczami filtrów, utylizacja i przenoszenie odpadów nie powodują żadnych problemów i znacząco ułatwiają pracę.

Przemysły produkujące napoje

Odkurzacz do napojów? Być może ciężko to sobie wyobrazić, ale najlepsze odkurzacze Wirexim dostosowane są również do zbierania cieczy i olejów. Usuwanie wycieków powstałych w tego rodzaju przemyśle nie stanowią dla nich żadnego problemu. Zachęcamy do sprawdzenia tego, konkretnego modelu.

Przemysł chemiczny

Odpowiedzialny przedsiębiorca to ten, który dba o zdrowie swoich pracowników. W przemyśle chemicznym mamy do czynienia z wieloma materiałami zagrażającymi zdrowiu. Nasze odkurzacze zależnie od modelu, mają zamontowane filtry HEPA, wspomagające ludzi w codziennych zadaniach, a dzięki wysokiej wydajności i odpowiednim certyfikatom – nadają się do pracy z materiałami niebezpiecznymi. Mogą również pracować w strefie zagrożonej wybuchem.

Przemysł budowlany

Najpopularniejszym zastosowaniem odkurzacza przemysłowego jest oczywiście sprzątanie powierzchni budowlanych i remontowych. Ten rodzaj pracy generuje ogromną ilość odpadów i problemy z ich zebraniem – to niekończąca się praca, którą zdecydowanie ułatwia odkurzacz przemysłowy. Jednakże to nie wszystko. Odkurzacze Wirexim można również wykorzystać np. przy odciąganiu wełny ocieplającej poddasze – a dla osób dokonujących gruntownych remontów w centrach miast, polecamy
odkurzacz na czterech kołach – Wirvac VW

Górnictwo

Odkurzacze przemysłowe Wirvac mogą być również skutecznie wykorzystywane przy pracach górniczych i wydobywczych. Bardzo dobrze sprawują się przy odciąganiu pyłów i odsysaniu cieczy w zakładach górniczych.

Przemysł Tekstylny

Wysokiej jakości odkurzacz Wirexim znajdzie również swoje zastosowanie w przemyśle tekstylnym, przede wszystkim do czyszczenia kurzu, włókien i nici powstałych w toku produkcji, co wymaga wysokiego współczynnika filtracji.